Dzień wcześniej Barcelona awansowała do finału wygrywając po rzutach karnych z Realem Sociedad.

Athletic Bilbao wyszło na prowadzenie w 18. minucie - Lucas Vazquez zagrał pod nogi Daniego Garcii, a ten w polu karnym znalazł Raula Garcię, który otworzył wynik spotkania - relacjonuje Onet.

W 36. minucie było już 2:0 dla Athletic - w roli głównej znów wystąpił Raul Garcia, który pokonał bramkarza Realu z rzutu karnego podyktowanego za faul Lucasa Vazqueza na Inigo Martinezie.

Real był w stanie zdobyć jedynie kontaktowego gola - w 73. minucie Karim Benzema wykorzystał podanie Casemior i po trzech meczach bez gola wpisał się na listę strzelców.

Benzema strzelił jeszcze jedną bramkę, ale ta nie została uznana z powodu spalonego.