Barcelona bez Superpucharu. Messi wyrzucony z boiska

Athletic Bilbao po dogrywce wygrał 3:2 z Barceloną w finale Superpucharu Hiszpanii - informuje Onet. Czerwoną kartkę w końcówce spotkania obejrzał Leo Messi za brutalne uderzenie rywala.

Aktualizacja: 18.01.2021 05:41 Publikacja: 18.01.2021 05:31

Jeszcze w 89. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 2:1 dla Barcelony - relacjonuje Onet. Baskowie zdołali jednak doprowadzić do remisu, a w dogrywce zadać decydujący cios.

Barcelona wyszła na prowadzenie w 40. minucie po strzale Antoine Griezmanna, który trafił do siatki między nogami obrońcy Athletic.

Jeszcze przed przerwą wyrównał Oscar de Marcos.

W 57. minucie Baskowie wyszli na prowadzenie, ale sędzia nie uznał gola, ponieważ Raul Garcia był na spalonym.

W 77. minucie Jordi Alba znalazł w polu karnym Griezmanna, a ten precyzyjnym strzałem dał prowadzenie "Dumie Katalonii".

W doliczonym czasie gry Athletic zdołał wyrównać po rzucie wolnym - Iker Muniain dośrodkował, a Asier Villalibre strzelił gola na 2:2.

Już w czwartej minucie dogrywki prowadzenie ekipie z Bilbao dał Inaki Williams, który popisał się pięknym strzałem z dystansu.

W 120. minucie nerwy puściły Messiemu, który uderzył rywala za co obejrzał czerwoną kartkę. Był to pierwszy czerwony kartonik obejrzany przez Argentyńczyka w barwach Barcelony (dla której rozegrał 753 mecz).