fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

PZPN: Brzęczek nie jest już selekcjonerem

Jerzy Brzęczek
shutterstock
Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 18 stycznia 2021 roku selekcjoner Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski - czytamy na stronie "Łączy nas piłka". Informacja na ten temat pojawiła się też na oficjalnym koncie PZPN na Twitterze.

– Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową – powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek, cytowany na portalu "Łączy nas piłka".

W czwartek, 21 stycznia 2021 o godzinie 15:00 (po posiedzeniu zarządu PZPN), odbędzie się konferencja prasowa online z udziałem prezesa Zbigniewa Bońka - czytamy na stronie Łączy nas Piłka.

Strona PZPN była niedostępna po pojawieniu się informacji o zakończeniu współpracy związku z Brzęczkiem.

PZPN poinformował o wyborze Brzęczka na selekcjonera 12 lipca 2018 roku. W czasie przygody z kadrą udało mu się wprowadzić reprezentację na Euro 2020 (zostało przełożone o rok w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2) po wygraniu grupy eliminacyjnej, w której rywalizowaliśmy z Austrią, Izraelem, Macedonią Północną, Słowenią i Łotwą.

Na Euro 2020, które ma odbyć się latem 2021 roku, Polska zagra z Hiszpanią, Szwecją i Słowacją.

Brzęczek poprowadził reprezentację Polski w 24 meczach - 12 z nich wygrał, 5 zremisował, 7 przegrał. Po eliminacjach do Euro 2020 utrzymał jeszcze Polskę w dywizji A Ligi Narodów zajmując trzecie miejsce w grupie z Włochami, Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA