Liga Mistrzów: Real uniknął katastrofy

Królewscy potrzebowali zwycięstwa i zadanie wykonali. Wygrali z Borussią Moenchengladbach 2:0. Obie drużyny awansowały do 1/8 finału, tak jak Atalanta i Atletico.

Publikacja: 10.12.2020 06:54

Ten mecz był dla Realu jak finał, a Królewscy finałów przegrywać nie zwykli.
Nie minęło dziesięć minut spotkania w Madrycie i objęli prowadzenie. Karim Benzema wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Lucasa Vazqueza, wykorzystał błąd obrońców i trafił głową na 1:0. Drugi gol był niemal kopią pierwszego. Z tą różnicą, że tym razem do niepilnowanego Benzemy piłkę z prawego skrzydła podawał Rodrygo.

To był najniższy wymiar kary dla Borussii, która w środę nie potrafiła nawiązać walki z gospodarzami. Miała jednak sporo szczęścia, bo w Mediolanie Inter zremisował z Szachtarem.

Mecz w Madrycie skończył się wcześniej, więc zawodnicy z Moenchengladbach nie zeszli do szatni, tylko na telefonie komórkowym, a później na tablecie śledzili końcówkę spotkania na San Siro, gdzie arbiter doliczył aż osiem minut.

Trudno się dziwić euforii, jaka zapanowała po ostatnim gwizdku sędziego. To pierwszy awans Borussii do fazy pucharowej Champions League.

Real jest tam stałym gościem, a dzięki wygraniu grupy ma szansę trafić na teoretycznie słabszego przeciwnika. Rozstawione będzie też Paris Saint-Germain, które rozbiło 5:1 Basaksehir i wyprzedziło w tabeli RB Lipsk.

Przerwany ze względu na rasistowską aferę mecz w Paryżu miał swój ciąg dalszy w środę, już z nową ekipą sędziowską. Przed wznowieniem gry piłkarze i sędziowie zebrali się na środku boiska, uklękli na jedno kolano i unieśli w górę prawą dłoń, sprzeciwiając się rasizmowi.

To był spektakl jednostronny. Mistrzowie Francji zabawili się z rywalem, trzy gole strzelił Neymar, dwa - Kylian Mbappe.

Stawkę uczestników 1/8 finału uzupełniły Atalanta (1:0 w Amsterdamie) i Atletico, które wygrało w Salzburgu 2:0. Pewny awansu Bayern, bez Roberta Lewandowskiego, zakończył występy w fazie grupowej zwycięstwem 2:0 nad Lokomotiwem.

Losowanie par w poniedziałek, w samo południe.