Liga Mistrzów. Real w opałach

Królewscy przegrali po raz drugi z Szachtarem Donieck i mogą nie wyjść z grupy. Przerwana passa Bayernu. Liverpool i Porto w 1/8 finału.

Publikacja: 01.12.2020 23:06

Luka Modrić

Luka Modrić

Piłkarze Realu mecz w Kijowie zaczęli tak, jakby chcieli, jak najszybciej zapewnić sobie zwycięstwo, przypieczętować awans i wymazać wreszcie z pamięci wstydliwą porażkę z Szachtarem na własnym boisku. Sam Marco Asensio mógł dwukrotnie zostać bohaterem.

Z tej przewagi zespołu Zinedine'a Zidane'a nic jednak nie wynikało, a przyczajeni gospodarze po przerwie ruszyli do ataku. Efekt: dwa strzelone gole i lepsza pozycja wyjściowa przed ostatnią kolejką. Szachtar zmierzy się wówczas na wyjeździe z Interem i jeśli zdobędzie nie mniej punktów niż Real w meczu z Borussią Moenchengladbach, zakwalifikuje się do fazy pucharowej.

Rekordowa seria Bayernu zakończyła się na 15. zwycięstwach z rzędu. Atletico wykorzystało fakt, że pewni już pierwszego miejsca w grupie Bawarczycy przylecieli bez Roberta Lewandowskiego, Manuela Neuera i Leona Goretzki, długo prowadziło, ale kilka minut przed końcem z rzutu karnego wyrównał Thomas Mueller.

Atletico jeszcze nie zagwarantowało sobie awansu. Powalczy o niego za tydzień z RB Salzburg, który pokonał w Moskwie 3:1 Lokomotiw - z Maciejem Rybusem, ale bez zakażonego Covid-19 Grzegorza Krychowiaka.

Wszystko jest już jasne w grupie C, w której do pewnego gry w 1/8 finału Manchesteru City dołączyło Porto. Wystarczył bezbramkowy remis z wicemistrzem Anglii.

Liverpool do fazy pucharowej wprowadziło dwóch 19-latków: Neco Williams asystował, a Curtis Jones strzelił Ajaxowi jedynego gola. Świetny mecz rozegrał również młody bramkarz Caoimhin Kelleher.

Przybliżyć się bardzo do awansu mogła Atalanta, ale tak jak tydzień temu niespodziewanie pokonała na Anfield Liverpool, tak teraz równie niespodziewanie tylko zremisowała u siebie 1:1 z Midtjylland.

Liga Mistrzów - 5. kolejka

Grupa A
Lokomotiw - Salzburg 1:3 (A. Miranczuk 79-z karnego - M. Berisha 28 i 41, K. Adeyemi 81)
Atletico - Bayern 1:1 (J. Felix 26 - T. Mueller 86-z karnego)

Grupa B
Szachtar - Real 2:0 (Dentinho 57, M. Solomon 82)
Borussia Moenchengladbach - Inter 2:3 (A. Plea 45+1 i 76 - M. Darmian 17, R. Lukaku 64 i 73)

Grupa C
Porto - Manchester City 0:0
Olympique Marsylia - Olympiakos 2:1 (D. Payet 55-z karnego i 75-z karnego - M. Camara 33)