fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Katar może towarzysko zagrać w europejskich eliminacjach do Mundialu

AFP PHOTO / HO / QATAR'S SUPREME COMMITTEE FOR DELIVERY AND LEGACY
Reprezentacja Kataru ma wziąć udział w kwalifikacjach UEFA do Mistrzostw Świata 2022, które organizuje ten kraj - twierdzi dziennik „Independent”, powołując się na swoje źródła. Katarczycy mają dołączyć do jednej z grup z pięcioma zespołami, czyli na pewno nie do „polskiej”.

Jak tłumaczy dziennik, zamysłem dołączenia Kataru do kwalifikacji jest zbilansowanie liczby zespołów w grupach oraz zapewnienie gospodarzom Mundialu solidnego przygotowania przed turniejem.

Według źródeł „Independent” Katar najprawdopodobniej trafi do grupy A - z Portugalią, Serbią, Irlandią Północną, Azerbejzanem i Luksemburgiem. Trwają jednak rozmowy i finalnie reprezentacja gospodarzy Mundialu może dołączyć do grup B, D lub E.

„Decyzja nastąpiła po negocjacjach między AFC i UEFA i nie jest to pierwszy przypadek, w którym gospodarze mistrzostw będą zaangażowani w podobne rozgrywki na innych kontynentach” - pisze „Independent”. Katar brał już udział w Copa America w 2019 roku i ma zostać ponownie zaproszony tam w 2021 roku.

Źródło: rp.pl/ Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA