Serie A: Ibrahimovic strzela, Napoli przegrywa

AC Milan wygrał w Neapolu z Napoli 3:1 w meczu 8. kolejki Serie A. Dwa gole dla ekipy z Mediolanu zdobył Zlatan Ibrahimovic - czytamy w Onecie.

Publikacja: 23.11.2020 07:24

Była to pierwsza porażka Napoli z Milanem na własnym stadionie od 2010 roku - zauważa Onet.

W 56. minucie na murawie pojawił się - w barwach gospodarzy - reprezentant Polski, Piotr Zieliński.

Milan w tym sezonie Serie A nie przegrał jeszcze meczu w lidze.

Wynik meczu otworzył w 20. minucie Zlatan Ibrahimovic - który wykorzystał dośrodkowanie Theo Hernandeza i pokonał bramkarza gospodarzy strzałem głową.

W 54. minucie Ibrahimovic zdobył drugiego gola - tym razem po podaniu Ante Rebicia.

Napoli gola kontaktowego zdobyło w 63. minucie - po strzale Driesa Mertensa z pięciu metrów. Chwilę później ekipa gospodarzy straciła jednak Tiemoue Bakayoko, który obejrzał drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę.

W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Jens Hauge, dla którego był to pierwszy gol w Serie A.

Dzięki wygranej Milan utrzymał pozycję lidera włoskiej ekstraklasy.