fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Koronawirus na zgrupowaniu kobiecej reprezentacji. Zakażonych 6 zawodniczek

Katarzyna Kiedrzynek
Katarzyna Kiedrzynek, bramkarka reprezentacji Polski
Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Rozpoczęte w środę zgrupowanie kobiecej reprezentacji Polski w piłce nożnej zostało zakończone po jednym dniu. Przeprowadzone testy wykazały zakażenie koronawirusem u kilku zawodniczek.

„W środę wieczorem wszystkie zawodniczki oraz członkowie sztabu szkoleniowego kobiecej reprezentacji Polski, w związku z rozpoczęciem zgrupowania, przeszli badania na obecność koronawirusa. Niestety wynik okazał się pozytywny u sześciu zawodniczek i jednej osoby ze sztabu. Osoby te zostały objęte obowiązkową kwarantanną” - poinformował na swojej stronie Polski Związek Piłki Nożnej.

„Po konsultacji z Zespołem Medycznym PZPN, mając na uwadze zdrowie pozostałych, zgrupowanie zostało zakończone” - zaznaczyła w opublikowanym komunikacie polska federacja.

Biało-czerwone miały przygotowywać się do swojego ostatniego meczu w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Na wtorek 1 grudnia zaplanowane było spotkanie w Madrycie z Hiszpanią. W tej sytuacji PZPN zwrócił się do UEFA z prośbą o przełożenie meczu na inny termin.

Polki musiały wygrać z Hiszpanią, aby zagwarantować sobie miejsce przynajmniej w barażach o UEFA Women's Euro 2022.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA