Ekstraklasa. Wisła zwalnia trenera przed derbami Krakowa

Artur Skowronek stracił pracę po sobotniej porażce 1:2 z Zagłębiem Lubin. Raków wygrał z Wartą po rzucie karnym w 90. minucie i wrócił na pozycję lidera.

Aktualizacja: 29.11.2020 19:50 Publikacja: 29.11.2020 19:33

Już w piątek Wisłę Kraków, pod wodzą nowego trenera, czekają derby z Cracovią, która w 11. kolejce wygrała na wyjeździe z Wisłą Płock

Skowronek utrzymał Wisłę w Ekstraklasie, ale w tym sezonie drużyna odniosła tylko dwa zwycięstwa, oba z beniaminkami – Stalą (6:0) i Podbeskidziem (3:0). W 11 kolejkach zdobyła ledwie dziesięć punktów.

Władze klubu postanowiły nie czekać do zimowej przerwy, bo przed Wisłą trzy ważne spotkania: z Cracovią (w piątek) oraz Legią i Lechem. Padają nazwiska zagranicznych trenerów i Macieja Skorży, który poprowadził zespół do dwóch tytułów mistrzowskich (2008, 2009).

„Trener Skowronek podjął się rok temu zadania, którego nikt podjąć się nie chciał. Za to należy mu się szacunek i wdzięczność. Dziś jesteśmy zmuszeni podjąć trudną decyzję. Trener nie jest jedyną osobą w szatni odpowiadającą za obecną sytuację. Weźmiemy to pod uwagę w przyszłości” – napisał na Twitterze przewodniczący rady nadzorczej i współwłaściciel Wisły Tomasz Jażdżyński.

Po dwóch meczach bez zwycięstwa Raków pokonał 1:0 Wartę. Potrzebował jednak rzutu karnego. W 90. minucie do piłki podszedł Vladislavs Gutkovskis i się nie pomylił.

Raków znów jest liderem, bo Legia - choć dwukrotnie wychodziła na prowadzenie - kolejny raz nie potrafiła pokonać Piasta. Zespół Waldemara Fornalika nie przegrał już czwartego meczu z rzędu w tym sezonie.

PKO BP Ekstraklasa - 11. kolejka

Wisła Płock – Cracovia 0:1 (F. Loshaj 12)
Górnik – Pogoń 2:1 (J. Jimenez 32-z karnego, B. Nowak 60 - M. Żurawski 16)
Stal – Jagiellonia 3:1 (M. Flis 4, G. Tomasiewicz 66, Ł. Zjawiński 90+1 - P. Mystkowski 6)
Podbeskidzie – Śląsk 0:2 (R. Pich 4, M. Zylla 66)
Wisła Kraków – Zagłębie 1:2 (F. Brown Forbes 55 - L. Simić 68, K. Chodyna 86)
Raków – Warta 1:0 (V. Gutkovskis 90-z karnego)
Legia – Piast 2:2 (B. Kapustka 13, T. Pekhart 57-z karnego - P. Malarczyk 29, J. Świerczok 79)

W poniedziałek grają: Lechia – Lech (18.00, Canal+ Sport, Canal+ 4K).