W 24. minucie na prowadzenie zespół Ole Gunnara Solskjaera wyprowadził Bruno Fernandes, skutecznie egzekwując rzut karny - za drugim razem, bo za pierwszym obronił Keylor Navas, ale hiszpański sędzia Antonio Mateu Lahoz dopatrzył się naruszenia przepisów. Do przerwy wynik się nie zmienił. Gospodarze byli nieznacznie lepsi, jednak nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Udało się to dopiero 10 minut po wznowieniu gry, gdy po dośrodkowaniu Neymara gola samobójczego strzelił Anthony Martial. Gdy zanosiło się, że spotkanie zakończy się remisem, kapitalnie, w lewy dolny róg bramki, trafił Marcus Rashford, przesądzając o wygranej United.

Najbardziej okazale nowy sezon Ligi Mistrzów otworzyła Barcelona, pokonując na Camp Nou węgierski Ferencvaros 5:1, choć od 68. minuty (było wówczas 3:0) musiała sobie radzić w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Gerarda Pique. Lionel Messi otworzył wynik spotkania, strzelając z rzutu karnego w 27. minucie meczu.

W starciu dwóch drużyn z Polakami w składzie górą okazał się Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonując na wyjeździe Dynamo Kijów Tomasza Kędziory 2:0. Oba gole dla gości zdobył Alvaro Morata, a obaj Polacy grali od pierwszej do ostatniej minuty. 65. minut w meczu z Lazio Rzym rozegrał Łukasz Piszczek, a jego Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe 1:3.

Liga Mistrzów - 1. kolejka

Grupa E:
Chelsea Londyn - Sevilla FC 0:0
Stade Rennes FC - FK Krasnodar 1:1 (0:0)
bramki: Sehrou Guirassy (56-karny) - Cristian Ramirez (59).

Grupa F:
Zenit Sankt Petersburg - Club Brugge 1:2 (0:0)
bramki: Ethan Horvath (74-samobójcza) - Emmanuel Dennis (63), Charles De Ketelaere (90).
Lazio Rzym - Borussia Dortmund 3:1 (2:0)
bramki: Ciro Immobile (6), Marwin Hitz (23-samobójcza), Jean-Daniel Akpa-Akpro (76) - Erling Braut Haaland (71).

Grupa G:
Dynamo Kijów - Juventus Turyn 0:2 (0:0)
bramki: Alvaro Morata 2 (46, 84).
FC Barcelona - Ferencvaros Budapeszt 5:1 (2:0)
bramki: Lionel Messi (27-karny), Ansu Fati (42), Philippe Coutinho (52), Pedri (82), Ousmane Dembele (89) - Ihor Charatin (70-karny).

Grupa H:
Paris Saint Germain - Manchester United 1:2 (0:1)
bramki: Anthony Martial (55-samobójcza) - Bruno Fernandes (24-karny), Marcus Rashford (87).
RB Lipsk - Basaksehir Stambuł 2:0 (2:0)
bramki: Angelino 2 (16, 20).