Liga Mistrzów. Koronawirus nie zatrzymał Bayernu

Obronę tytułu Bawarczycy zaczęli od wysokiego zwycięstwa nad Atletico (4:0).

Aktualizacja: 21.10.2020 23:09 Publikacja: 21.10.2020 22:56

Leon Goretzka i Robert Lewandowski

Jeszcze kilka godzin przed meczem w Monachium nie było wiadomo, czy piłkarze wyjdą wieczorem na murawę. Zamieszanie miało związek z wykryciem Covid-19 u Serge'a Gnabry'ego. W środę rano przeprowadzono kolejne testy w Bayernie. Wszystkie dały wynik negatywny. Można było więc grać.

Gnabry jest ważną postacią w zespole Hansiego Flicka, ale mistrzowie Niemiec mają na tyle mocną ekipę, że gdy ktoś wypadnie, sprawy w swoje ręce biorą inni. W środę główna rola przypadła Kingsleyowi Comanowi. Bohater finału w Lizbonie zdobył dwie bramki, przy trzeciej (Leona Goretzki) asystował i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku zszedł z boiska. Dziesięć minut później murawę opuścił też Robert Lewandowski. Niezadowolony, bo piłka po jego strzałach nie chciała wpaść do siatki. Może uda się za tydzień w Moskwie.

Bayern pojedzie na spotkanie z Lokomotiwem, który w środę wywiózł punkt z Salzburga (2:2) dzięki bramce debiutującego w Champions League Witalija Lisakowicza. Udział przy niej miał Grzegorz Krychowiak. Grał też Maciej Rybus.

Do niespodzianki doszło w Madrycie. Real przegrał z Szachtarem 2:3. To jego pierwsza domowa porażka z klubem z Ukrainy.

Szachtar przyleciał do Hiszpanii mocno osłabiony przez koronawirusa i kontuzje, trener Luis Castro mówił, że połowa jego zawodników ma siły na 25 minut gry, ale to Królewscy wyglądali w pierwszej połowie, jakby dopadła ich jakaś choroba.

Do przerwy przegrywali już 0:3, po powrocie na murawę rzucili się do odrabiania strat, ale szczęśliwego zakończenia nie było. W doliczonym czasie wyrównał Federico Valverde, ale po analizie VAR sędzia gola anulował (piłka otarła się jeszcze o nogę stojącego na spalonym Viniciusa) i Real został bez punktów.

Liga Mistrzów - 1. kolejka

Grupa A
Bayern - Atletico 4:0 (K. Coman 28 i 72, L. Goretzka 41, C. Tolisso 66)
RB Salzburg - Lokomotiw 2:2 (D. Szoboszlai 45, Z. Junuzović 50 - Eder 19, W. Lisakowicz 75)

Grupa B
Real - Szachtar 2:3 (L. Modrić 54, Vinicius 59 - Tete 29, R. Varane 33-sam., M. Solomon 42)
Inter - Borussia Moenchengladbach 2:2 (R. Lukaku 49 i 90 - R. Bensebaini 63-z karnego, J. Hofmann 84)

Grupa C
Manchester City - Porto 3:1 (S. Aguero 21-z karnego, I. Guendogan 65, F. Torres 73 - L. Diaz 14)
Olympiakos Pireus - Olympique Marsylia 1:0 (A. Hassan 90+1)

Grupa D
Ajax - Liverpool 0:1 (N. Tagliafico 35-sam.)
Midtjylland - Atalanta 0:4 (D. Zapata 26, A. Gomez 36, L. Muriel 42, A. Miranczuk 89)