Ligi zagraniczne: derbowy weekend

W sobotę swoje święto będą miały Liverpool i Mediolan. Bayern jedzie do Bielefeld.

Publikacja: 17.10.2020 06:42

Liverpool nie poniósł porażki z Evertonem od dziesięciu lat, ale kto wie, czy ta seria mistrzów Anglii w sobotnie popołudnie nie dobiegnie końca. Ich rywale zanotowali najlepszy start w historii swoich występów w Premier League, wygrali wszystkie cztery mecze, Dominic Calvert-Lewin z sześcioma bramkami jest współliderem klasyfikacji strzelców, James Rodriguez czaruje jak za dawnych lat, a Carlo Ancelottiego wybrano na trenera września.

- Nie jestem zaskoczony tym, jak grają. Kiedy Carlo pojawił się w Evertonie, wiedziałem, że uczyni z tej drużyny groźnego przeciwnika - chwali kolegę po fachu trener Liverpoolu Juergen Klopp. Jego piłkarze przed przerwą na spotkania reprezentacji doznali niespodziewanej, wysokiej porażki z Aston Villą (2:7) i będą chcieli udowodnić, że był to jedynie wypadek przy pracy. Zapowiada się interesujące widowisko.

Przerwa przydała się z pewnością Manchesterowi City. Wicemistrz Anglii wygrał tylko jeden z trzech meczów. W sobotę podejmie Arsenal, który marzy o powrocie do czołówki.
Jan Bednarek i jego koledzy z obrony Southampton spróbują zatrzymać Chelsea, a bramkarz West Hamu Łukasz Fabiański - Tottenham w derbach Londynu.

Po tym, jak koronawirusa wykryto u zawodników Interu i Milanu, pod znakiem zapytania stanęły sobotnie derby Mediolanu. Wygląda jednak na to, że do meczu dojdzie i Milan stanie przed szansą na pierwsze ligowe zwycięstwo nad sąsiadem od 2016 roku. Oba zespoły są w Serie A niepokonane.

W Niemczech porażki nie doznał wciąż Augsburg. Duża w tym zasługa Rafała Gikiewicza. Polski bramkarz w dwóch z trzech spotkań zachował czyste konto. Teraz postara się napsuć krwi liderowi z Lipska.

Robert Lewandowski będzie miał okazję upolować kolejnego przeciwnika. Jeszcze nigdy nie strzelił gola Arminii. Bayern będzie zdecydowanym faworytem meczu z beniaminkiem.

WEEKEND Z ZAGRANICZNYM FUTBOLEM W TV

Sobota
Everton - Liverpool (13.30, Canal+ Sport 2)
Napoli - Atalanta (15.00, Eleven Sports 2)
Hoffenheim - Borussia Dortmund (15.30, Canal+ Premium)
Augsburg - RB Lipsk (15.30, Eleven Sports 1)
Hertha - Stuttgart (15.30, Eleven Sports 4)
Chelsea - Southampton (16.00, Canal+ Sport 2)
Inter - Milan (18.00, Eleven Sports 2)
Sampdoria - Lazio (18.00, Eleven Sports 3 i 4)
Manchester City - Arsenal (18.30, Canal+ Sport 2)
Arminia - Bayern (18.30, Eleven Sports 1)
Borussia Moenchengladbach - Wolfsburg (20.30, Eleven Sports 4)
Crotone - Juventus (20.45, Eleven Sports 2)
Newcastle - Manchester United (21.00, Canal+ Sport 2)
Getafe - Barcelona (21.00, Eleven Sports 1)

Niedziela
Bologna - Sassuolo (12.30, Eleven Sports 2)
Crystal Palace - Brighton (15.00, Canal+ Premium)
Torino - Cagliari (15.00, Eleven Sports 1)
Tottenham - West Ham (17.30, Canal+ Sport)
Roma - Benevento (20.45, Eleven Sports 1 i 4)

2 / 3
Pusty tron w Lidze Mistrzów. Dlaczego Manchester City nie obroni tytułu?
Liga Mistrzów. Znamy pary półfinałowe i terminy meczów
Xabi Alonso - honorowy obywatel Leverkusen
Manchester City - Real. Wielkie emocje w grze o półfinał Ligi Mistrzów, zdecydowały karne