Cztery bramki Lewandowskiego w meczu z Herthą

Bayern Monachium pokonał Herthę Berlin 4:3 w meczu trzeciej kolejki Bundesligi. Wszystkie bramki dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski - informuje Onet.pl

Aktualizacja: 04.10.2020 20:31 Publikacja: 04.10.2020 20:06

Po zdecydowanym zwycięstwie 8:0 nad Schalke 04 Gelsenkirchen, Bayern Monachium niespodziewanie przegrał w drugiej kolejce z Hoffenheim 1:4. Porażką zakończyło się również ostatnie spotkanie Herthy Berlin. Zawodnicy ze stolicy ulegli 1:3 Eintrachtowi Frankfurt.

Pierwsza bramka w niedzielnym meczu padła w 40. minucie. Lewandowski pewnie wykończył podanie Gnabry'ego. Dla kapitana reprezentacji Polski był to 100. gol na Allianz Arenie w Bundeslidze.

Lewandowski podwyższył wynik po zmianie stronie. Schwolowa pokonał płaskim strzałem w długi róg. To również był dla Polaka jubileuszowy gol - 500. w seniorskiej karierze.  Hertha zdołała doprowadzić do wyrównania po bramkach Cordoby i Cunhy.

W 85. minucie Lewandowski skompletował hat-tricka, ale już trzy minuty później goście ponownie doprowadzili do wyrównania.

Kapitan polskiej reprezentacji zapewnił zwycięstwo Bayernowi w doliczonym czasie gry. Lewandowski był faulowany w polu karnym przez Mittelstadta, a po chwili pewnie wykorzystał rzut karny.

W drugiej połowie na placu gry pojawił się Krzysztof Piątek. Polak asystował przy jednej z bramek.

Bayern Monachium - Hertha Berlin 4:3 (1:0)

Bramki: Lewandowski (40, 51, 85, 90+2-karny) - Cordoba (60), Cunha (71), Ngankam (88)

Sędzia: Benjamin Cortus

Żółte kartki: Hernandez, Gnabry, Lewandowski - Cordoba, Piątek, Mittelstadt

Bayern: Neuer - Richards (65. Pavard), Boateng, Alaba, Hernandez (65. Musiala) - Kimmich (65. Tolisso), Goretzka - Gnabry (90+5. Martinez), Mueller, Davies (89. Suele) - Lewandowski

Hertha: Schwolow - Zeefuik (68. Piątek), Boyata, Stark, Pekarik - Darida, Tousart - Lukebakio (88. Ngankam), Cunha, Mittelstadt - Cordoba

Więcej: Onet.pl