Reprezentacja Niemiec, która nie wygrała meczu od niemal roku, trzy razy wychodziła na prowadzenie w meczu z Turcją, ale ostatecznie zremisowała 3:3 po golu Kenana Karamana tuż przed końcowym gwizdkiem - relacjonuje Onet.

Ostatni mecz Niemcy wygrali 19 października 2019 roku, kiedy pokonali 6:1 Irlandię Północną w eliminacjach Euro 2020. Po przerwie w rozgrywkach piłkarskich, spowodowanej pandemią koronawirusa, Niemcy rozegrali trzy mecze, w których zanotowali trzy remisy - z Hiszpanią, Szwajcarią i właśnie z Turcją.

W barwach reprezentacji Niemiec w meczu z Turcją dobrze zagrał Kai Havertz - najpierw w 45. minucie zaliczył asystę przy golu Juliana Draxlera, po którym Niemcy schodzili do szatni prowadząc 1:0, a w 58. minucie zaliczył drugą asystę przy trafieniu na 2:1 Floriana Neuhausa.

Na gola Draxlera Turcy odpowiedzieli tuż po przerwie trafieniem Ozana Tufana, a na gola Neuhausa golem Efecana Karacy, który wykorzystał stratę piłki właśnie przez strzelca drugiego gola dla Niemiec.

W 81. minucie Luca Waldschmidt dał Niemcom trzecie prowadzenie w tym meczu, ale w doliczonym czasie gry grający na co dzień w Fortunie Duesseldorf Kenan Karaman dał reprezentacji Turcji remis.