Tomasz Kędziora zagra w Lidze Mistrzów. Omonia spada do Ligi Europy

Dynamo Kijów z obrońcą reprezentacji Polski, Tomaszem Kędziorą w podstawowym składzie, awansowało do fazy grupowej Ligi Mistrzów - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 30.09.2020 05:53 Publikacja: 30.09.2020 05:44

W rewanżowym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów Dynamo Kijów gładko pokonało belgijski Gent 3:0 - i zapewniło sobie udział w meczach piłkarskiej elity - podaje Onet.

W pierwszym meczu Dynamo Kijów wygrało 2:1 na wyjeździe i do rewanżu przystępowało w roli faworyta. Ekipa z Kijowa szybko potwierdziła, kto jest lepszą drużyną w tej parze, zdobywając gola już w 9. minucie po efektownym trafieniu piętką Witalija Bujalskiego.

Dwa pozostałe gole Dynamo zdobyło z rzutów karnych (trafiali Carlos De Pena i Gerson Rodrigues).

W fazie grupowej Ligi Mistrzów zagra też węgierski Ferencvaros, który zremisował u siebie 0:0 z norweskim Molde i awansował dzięki remisowi 3:3 na wyjeździe (o awansie zdecydowały bramki zdobyte przez Węgrów w rewanżowym spotkaniu).

Do fazy grupowej Ligi Mistrzów nie awansowała natomiast Omonia Nikozja, która w II rundzie eliminacji wyeliminowała Legię Warszawa. Po remisie 0:0 u siebie z Olympiakosem Omonia "spadła" do rozgrywek Ligi Europy (podobnie jak wszystkie ekipy odpadające z LM w IV rundzie eliminacji zagra w fazie grupowej tych rozgrywek) ponieważ w pierwszym meczu przegrała z Grekami 0:2 - czytamy w Onecie.

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się 1 października w Nyonie.

2 / 3
Manchester City - Real. Wielkie emocje w grze o półfinał Ligi Mistrzów, zdecydowały karne
Liga Mistrzów. Bayern w półfinale, Arsenal żegna się z rozgrywkami
Legenda brazylijskiego futbolu wraca do gry. 58-latek będzie znów strzelał gole?
Liga Mistrzów. Czy Robert Lewandowski powinien czuć się winnym porażki z PSG?
Liga Mistrzów. Barcelona – PSG. "Robert Lewandowski bardzo pomógł PSG"