fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Aleksandar Vuković zwolniony z Legii Warszawa

Trener Legii Aleksandar Vuković
Fotorzepa, Piotr Nowak
W poniedziałek władze Legii Warszawa poinformowały o zwolnieniu trenera Aleksandra Vukovicia.

- Bardzo dziękuję 'Vuko' za to co zrobił dla Legii, nie tylko przez ostatnie półtora roku jako trener I drużyny, z którą zdobył Mistrzostwo Polski, ale także na przestrzeni ostatnich lat. Zawsze mogliśmy na niego liczyć, szczególnie w trudnych momentach i nigdy nie bał się brać odpowiedzialności. Należy mu się za to ogromny szacunek ze strony Klubu i kibiców. Bardzo rozwinął się też jako trener, szybko się uczył i rozwijał, dlatego jestem pewien, że będzie osiągał dalsze sukcesy w swojej karierze trenerskiej. Wiem też, że jest oraz pozostanie prawdziwym Legionistą i zawsze tak będziemy go w Klubie traktować -przekazał prezes Legii warszawa Dariusz Mioduski.

- Dzisiaj musieliśmy jednak podjąć trudną decyzję, która wynika z faktu, że nadrzędnym celem Legii jest realizacja celów sportowych, w tym awans do pucharów europejskich. Uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera pozwoli na szybszą poprawę gry naszej drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze decydujące o awansie do fazy grupowej Ligii Europy - dodał.

Klub ma wkrótce poinformować o kolejnych zmianach w sztabie pierwszego zespołu.

Po 4. kolejkach Ekstraklasy Legia Warszawa zajmuje szóste miejsce w tabeli. Mistrzowie Polski tracą sześć punktów do Górnika Zabrze, z którym przegrali w sobotę na własnym stadionie 1:3.

W czwartek Legia zmierzy z kosowską Dritą Gjilan w meczu 3. rundy eliminacji do Ligi Europy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA