IV runda eliminacji LM to jedyna runda kwalifikacji, w której w tym sezonie odbywają się dwumecze (formuła eliminacji została zmieniona w związku z przesunięciem rozpoczęcia sezonu spowodowanym pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 - red.).

PAOK, drużyna Karola Świderskiego, o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów walczy z rosyjskim Krasnodarem. Od 32. minuty PAOK prowadził, po golu Dimitriosa Pelkasa, który zrehabilitował się tym samym za zmarnowanie wcześniej rzutu karnego. Jednak Krasnodar najpierw wyrównał za sprawą Viktora Claessona (wykorzystał rzut karny), a potem - w 70. minucie - zdobył zwycięskiego gola po strzale Remy'ego Cabella - podaje Onet.

Blisko Ligi Mistrzów jest Red Bull Salzburg, który wygrał na wyjeździe z Maccabi Tel Awiw 2:1.

Z kolei Slavia Praga zremisowała z duńskim Midtjylland na swoim stadionie 0:0.