Finał kobiecej Ligi Mistrzów rozegrano 30 sierpnia - tydzień po tym jak w rozgrywkach mężczyzn po tryumf sięgnął Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim. Bawarczycy w finale pokonali mistrza Francji, PSG.

W finale kobiecej Ligi Mistrzów role się odwróciły: tu lepsze okazały się piłkarki z Francji, które wygrały rywalizację w Lidze Mistrzów po raz piąty. Finał rozegrano w hiszpańskim San Sebastian - czytamy w Onecie.

Ekipa z Lyonu na prowadzenie wyszła w 25. minucie po golu Eugenie Le Sommer. W 44. minucie na 2:0 podwyższyła Saki Kumagai.

Bramkę kontaktową zdobyła w 58. minucie Alexandra Popp, która zamieniła na gola pierwszy celny strzał ekipy z Wolfsburga na bramkę francuskiej drużyny.

Ostatnie słowo należało jednak do drużyny z Lyonu a wynik spotkania ustaliła była piłkarka Wolfsburga, Sara Bjork Gunnarsdottir.