Losy awansu rozstrzygnęły się w dogrywce - po 90. minutach na tablicy wyników było 0:0 - czytamy w Onecie.

Fulham awansowało do finału baraży po wygranym dwumeczu z Cardiff, a Brentford okazało się lepsze od Swansea. Bezpośredni awans do Premier League wywalczyły wcześniej Leeds (zawodnikiem tej drużyny jest Mateusz Klich) oraz WBA (w barwach tego zespołu gra Kamil Grosicki).

Awans do Premier League ekipie z Londynu zapewnił Joe Bryan, który w 105. minucie strzałem z rzutu wolnego z ok. 35 metrów pokonał Davida Rayę, który przy tym uderzeniu popełnił bardzo kosztowny błąd w ustawieniu i nie zdołał dosięgnąć piłki. W doliczonym czasie drugiej połowy dogrywki Bryan ponownie pokonał Rayę.

Tuż przed końcem meczu kontaktowego gola dla Brentford zdobył Henrik Dalsgaard, ale na wyrównanie rywalom Fulham nie wystarczyło już czasu.