W najciekawszym rozegranym w czwartek spotkaniu LE Sevilla pokonała 2:0 Romę po golach Sergio Reguilona i Youssefa En-Nesyriego - podaje Onet. O losie tej rywalizacji rozstrzygnęło jedno spotkanie na neutralnym terenie, ponieważ przed przerwą w rozgrywkach spowodowaną pandemią drużyny te nie zdołały rozegrać pierwszego meczu 1/8 finału.

Z kolei angielski Wolverhampton wyeliminował w czwartek z rozgrywek Olympiakos Pireus. W pierwszym meczu tej rywalizacji, rozegranym przed przerwą spowodowaną pandemią, było 1:1. O losach rewanżu zdecydował podyktowany przez Szymona Marciniaka już w ósmej minucie rzut karny, który na gola zamienił Raul Jimenez. W 28. minucie Olympiakos wyrównał po golu Mohameda Mady Camary, ale Marciniak - po skorzystaniu z VAR - anulował gola z powodu spalonego.

W czwartek awans do 1/8 finału LE przypieczętował też Bayer Leverkusen, który rozgrywał rewanż w dwumeczu z Glasgow Rangers (w pierwszym, wyjazdowym spotkaniu, "Aptekarze" wygrali 3:1). Drużyna z Niemiec tym razem pokonała Szkotów 1:0 po bramce Moussy Diaby'ego.

W ćwierćfinale zameldowało się też FC Basel, które u siebie pokonało Eintracht Frankfurt 1:0 po bramce Fabiana Freia w końcówce - relacjonuje Onet. Losy tego dwumeczu rozstrzygnęły się jednak praktycznie już przed przerwą spowodowaną pandemią - w pierwszym spotkaniu Basel wygrało bowiem na wyjeździe aż 3:0.

W ćwierćfinałach Ligi Europy, które zostaną rozegrane w ramach miniturnieju w Niemczech, Inter Mediolan zmierzy się z Bayerem, Manchester United z FC Kopenhaga, Szachtar Donieck z FC Basel a FC Sevilla z Wolverhampton.