Manchester City jeszcze przed wstrzymaniem zmagań z powodu pandemii wygrał na Santiago Bernabeu po golach Gabriela Jesusa i Kevina De Bruyne z rzutu karnego. W rewanżu w 9. minucie Courtois zagrał do boku do Varane'a. Francuz fatalnie przyjął piłkę i bez większego problemu przejął ją Jesus - relacjonuje Onet. Goście wyrównali po prawie pół godziny gry. Rodrygo uwolnił się od krycia, popędził prawą stroną i dośrodkował wprost na głowę Karima Benzemy. Francuz mimo obrońców na plecach ze spokojem skierował piłkę w boczną siatkę Edersona.

W drugiej połowie w 47. minucie Courtois uratował słupek, ale później po raz kolejny katastrofalny błąd popełnił Varane, którego błędy zadecydowały o trafieniach gospodarzy. Na 2:1 trafił Jesus. Mimo zmian, wprowadzonych przez Zinedine Zidane'a nie zmienił się ani obraz gry, ani wynik.

Do ćwierćfinału awansował Manchester City, który tam zmierzy się z Olympique Lyon, sensacyjnym zwycięzcą starcia z Juventusem Turyn. Już w 12. minucie wynik otworzył z rzutu karnego Memphis Depay. To dawało dwubramkową przewagę Francuzom, którzy pierwszy mecz wygrali 1:0. Juventus odpowiedział dwoma trafieniami Cristiano Ronaldo, ale w ten sposób tylko wyrównał stan rywalizacji, odpadając z rozgrywek, ponieważ Olympique strzelił bramkę na wyjeździe.

Liga Mistrzów - 1/8 finału

Juventus Turyn - Olympique Lyon 2:1 (Cristiano Rolando 43-karny, 60 - Memphis Depay 12-karny).
Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Lyon

Manchester City - Real Madryt 2:1 (Sterling 9, Jesus 68 - Benzema 28).
Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Manchester City