To była ostatnia w tym sezonie zagadka do rozwiązania. Lecha od pucharów dzielił tylko punkt, w Krakowie wziął jednak całą pulę.

Prowadzenie zawdzięczał niefortunnej interwencji Michala Peskovicia. Doświadczony Słowak wypuścił piłkę po strzale głową Christiana Gytkjaera. Drugi gol to już zasługa Michała Skórasia. 20-letni pomocnik zmienił kontuzjowanego Kamila Jóźwiaka i już kilka minut po wejściu na boisko asystował przy trafieniu Filipa Marchwińskiego. Gościom nie przeszkodził błąd debiutującego w bramce Karola Szymańskiego, wygrali 2:1 i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Dla Cracovii najważniejszy jest teraz finał Pucharu Polski (24 lipca w Lublinie). Podobnie jak dla Lechii, która podejmowała świeżo upieczonego mistrza z Warszawy. Aleksandar Vuković zabrał do Gdańska tylko 17 zawodników. W podstawowym składzie Legii zagrało jedynie czterech, którzy rozpoczęli sobotni mecz z Cracovią: Radosław Cierzniak w bramce oraz Luis Rocha, Mateusz Wieteska i Paweł Wszołek. Obroną dowodził 36-letni Inaki Astiz, a w pomocy debiutował dwa razy młodszy Radosław Cielemęcki (rocznik 2003). Po przerwie szansę dostali jego rówieśnicy, synowie byłych piłkarzy Legii: Szymon Włodarczyk i Ariel Mosór. Tak eksperymentalnie zestawiona drużyna wywiozła z Gdańska punkt.

Pierwszym beniaminkiem Ekstraklasy zostało w środę Podbeskidzie. Zespół z Bielska-Białej wraca na ligowe salony po czterech latach. Awans przypieczętował zwycięstwem nad Odrą Opole (4:3).

EKSTRAKLASA - 36. KOLEJKA

Lechia - Legia 0:0
Cracovia - Lech 1:2 (D. Crnomarković 81-sam. - C. Gytkjaer 25, F. Marchwiński 72)
Pogoń - Piast 1:0 (T. Podstawski 21)
Jagiellonia - Śląsk 2:1 (T. Romanczuk 12, J. Puljić 72 - M. Tamas 41)
Arka - Górnik 1:2 (M. Vinicius 48 - M. Koj 13, A. Manneh 83)
Zagłębie - Wisła Kraków 3:1 (F. Starzyński 31, S. Zivec 38, Ł. Poręba 57 - A. Turgeman 9)
ŁKS - Raków 3:2 (M. Trąbka 16, S. Corral 51 i 71 - S. Corral 13-sam., M. Wolski 39-sam.)
Wisła Płock - Korona 3:1 (Angel 30, D. Kocyła 41 i 44 - D. Szelągowski 2)