Liverpool już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo Anglii w sezonie 2019/2020.

Początek meczu nie zwiastował kłopotów Liverpoolu - w 20. minucie po akcji Andrew Robertsona lewym skrzydłem swojego 17. gola w tym sezonie zdobył Sadio Mane - relacjonuje Onet.

Arsenal wyrównał w 32. minucie po błędzie Virgila van Dijka, który zbyt lekko podał piłkę do bramkarza, co wykorzystał Alexandre Lacazette.

W 42. minucie padł gol na 2:1 dla gospodarzy - tym razem błąd popełnił Allison, Lacazette asystował, a piłkę do bramki "The Reds" skierował Reiss Nelson.

Liverpool w drugiej połowie próbował odmienić losy spotkania, uzyskał sporą przewagę, ale nie wypracował sobie zbyt wielu dogodnych szans na zdobycie gola. Najlepszą z takich szans zmarnował Mohamed Salah, który z siedmiu metrów nie zdołał jednak pokonać Emiliano Martineza.