Wisła Kraków przegrała z Arką Gdynia

W ostatniej kolejce tego sezonu PKO Ekstraklasy Wisła Kraków przegrała z Arką Gdynia 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola dla gości zdobył Oskar Zawada - informuje Onet.

Publikacja: 18.07.2020 21:52

Jedyny gol padł w 41 minucie i strzelił go dla Arki Oskar Zawada. Zawada. Po dośrodkowaniu w pole karne i przytomnym zgraniu Marcusa Viniciusa zawodnik wypożyczony z Wisły Płock dopełnił formalności i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki - pisze Onet.

Wcześniej okazje zmarnowali Damian Pawłowski i Marcus Vinicius.

W 65. minucie szans na wyrównanie nie wykorzystał Marcin Wasilewski - jego 11. obronił Kacper Krzepisz.

Zwycięstwo daje Arce niewiele więcej niż satysfakcję, bo zespół żegna się z PKO Ekstraklasą na 14 pozycji z 40 punktami.

Wisła zgromadziła 45 punktów i uplasowała się oczko wyżej.

Dzisiejszy mecz był ostatnim w Wiśle dla kilku zawodników - odchodzą Marcin Wasilewski, Paweł Brożek, Krzysztof Drzazga, Lubomir Tupta i Mateusz Hołownia.

Wisła Kraków - Arka Gdynia 0:1 (0:1)

Bramka: Oskar Zawada (41)

Wisła Kraków: Mateusz Lis - David Niepsuj, Rafał Janicki, Daniel Hoyo-Kowalski (64. Marcin Wasilewski), Maciej Sadlok – Nikola Kuveljic, Damian Pawłowski - Dawid Szot (80. Krzysztof Drzazga), Chuca (73. Paweł Brożek), Rafał Boguski - Aleksander Buksa

Arka Gdynia: Kacper Krzepisz – Daniel Chmielnicki, Adam Danch, Luka Maric, Adam Marciniak - Michał Nalepa, Douglas Bergqvist (62. Jakub Wawszczyk) – Mateusz Młyński (46. Kamil Antonik), Dawid Markiewicz (86. Patryk Soboczyński), Marcus Vinicius – Oskar Zawada