Peszko debiutuje w Wieczystej Kraków: Gol, dwie asysty

Sławomir Peszko, który do niedawna był piłkarzem grającej w Ekstraklasie Lechii Gdańsk, zadebiutował w V-ligowym zespole Wieczysta Kraków, którego piłkarzem jest od niedawna. W debiucie Peszko zdobył gola i zaliczył dwie asysty - pisze Onet.

Aktualizacja: 01.07.2020 15:17 Publikacja: 01.07.2020 14:58

Właściciel Wieczystej, Wojciech Kwiecień, buduje w Wieczystej zespół, którego celem ma być seria awansów. Największą gwiazdą tej drużyny jest właśnie Peszko, były reprezentant Polski, który z kadrą grał na Euro 2016 i mundialu 2018 - czytamy w Onecie.

Peszko zadebiutował w sparingu z IV-ligową Unią Tarnów, który Wieczysta wygrała 3:1.

Na boisku spędził drugie 46. minut. Od początku był aktywny, a w 54. minucie najpierw odebrał piłkę na prawym skrzydle, a następnie dośrodkował na tyle precyzyjnie, że Patryk Zieliński bez problemu głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Po chwili Peszko wyprowadził Wieczystą na prowadzenie - wbiegł z piłką w pole karne z prawej strony i uderzeniem w krótki róg zaskoczył bramkarza.

Ostatniego gola zdobył w 62. minucie Zieliński po dograniu Peszki - w tym przypadku asysta była jednak nieco przypadkowa.

W końcówce Peszko zaliczył jeszcze dwie asysty, ale jego podań nie wykorzystał Mateusz Krasuski.