Wszystkie gole w spotkaniu padły w drugiej połowie. Strzelanie rozpoczął w 47. minucie Adrien Rabiot, który po rajdzie przez pół boiska trafił w okienko bramki Gianluigiego Donnarummy - relacjonuje Onet.

Na 2:0 podwyższył Cristiano Ronaldo, który w 53. minucie wykorzystał błąd środkowych obrońców Milanu i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza drużyny z Mediolanu.

Wtedy jednak do pracy wziął się Milan. Bramkę kontaktową zdobył Zlatan Ibrahimović, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Leonardo Bonucciego.

Kolejne dwa gole padły w odstępie 60 sekund. W 67. minucie Franck Kessie wygrał w polu karnym pojedynek z Bonuccim i pokonał Wojciecha Szczęsnego, a chwilę potem po strzale Rafaela Leao piłka odbiła się jeszcze od Daniele Ruganiego co zmyliło bramkarza "Starej Damy".

Czwarty gol dla Milanu padł po... dośrodkowaniu bocznego obrońcy Juventusu, Alexa Sandro, we własne pole karne. Tam dopadł do niej Giacomo Bonaventura, podał do Ante Rebicia, a ten ustalił wynik meczu.