Lewandowski zaczął spotkanie od asysty przy golu Joshuy Kimmicha, ale jeszcze w pierwszej połowie trafił dwukrotnie: najpierw dopadł do piłki odbitej przez bramkarza i strzałem głową podwyższył na 2:0, później po podaniu Lucasa Hernandeza uprzedził obrońcę i wepchnął piłkę z bliska do siatki, ustalając rezultat na 3:1.

Tym samym polski as ustanowił kolejny rekord. Żaden obcokrajowiec nie był tak skuteczny w jednym sezonie Bundesligi. Dotąd najlepszym wynikiem mógł się pochwalić Pierre-Emerick Aubameyang, który rozgrywki 2016/2017 zakończył z 31 golami dla Borussii Dortmund. A przed Lewandowskim jeszcze jeden mecz - za tydzień w Wolfsburgu.

Strzeleckich statystyk nie poprawił w sobotę Krzysztof Piątek. Miał jednak duży wkład w zwycięstwo Herthy nad Bayerem Leverkusen (2:0). Brał udział w akcji, po której drużyna z Berlina wyszła na prowadzenie po trafieniu Matheusa Cunhi (Brazylijczyk tworzył atak z Polakiem, a Vedad Ibisević usiadł tym razem na ławce). Asystował też przy bramce Dodiego Lukebakio.

Po zwycięstwie 2:0 w Lipsku wicemistrzostwo Niemiec zapewniła sobie Borussia Dortmund. Łukasz Piszczek grał 90 minut.