Piast przegrał mimo iż Lech Poznań niemal połowę meczu grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Thomasa Rogne w 47. minucie (Norweg zobaczył wówczas drugą żółtą kartkę) - pisze Onet.

Z kolei Lech wykazał się w tym meczu zabójczą skutecznością - oddał dwa celne strzały na bramkę Piasta i zdobył dwa gole.

Po raz kolejny błysnął Jakub Moder, który zastąpił w środku pola Karlo Muhara, po tym jak posadzenia Chorwata na ławce rezerwowych zaczęli coraz mocniej domagać się kibice Lecha. To właśnie Moder w 66. minucie popisał się świetnym strzałem z rzutu wolnego bitego 30 metrów od bramki Frantiska Placha. Ku zaskoczeniu bramkarza Piasta pomocnik nie dośrodkowywał ale uderzył w okienko bramki - i było 1:0 dla gości.

Drugi cios Lech zadał w doliczonym czasie gry - po tym jak Jakub Czerwiński z Piasta trafił w poprzeczkę po strzale głową, Lech wyprowadził zabójczą kontrę zakończoną golem Pedro Tiby.