La LIga: Rakitić daje cenne punkty Barcelonie

FC Barcelona pokonała na Camp Nou Athletic Bilbao w meczu 31. kolejki La Liga - relacjonuje Onet. Dzięki wygranej Barcelona przeskoczyła w tabeli Real Madryt, nad którym ma teraz trzy punkty przewagi, ale Real nie rozegrał jeszcze swojego meczu w 31. kolejce.

Aktualizacja: 24.06.2020 05:54 Publikacja: 24.06.2020 05:46

Zwycięstwo Barcelonie zapewnił rezerwowy Ivan Rakitić - czytamy w Onecie.

Po poprzedniej kolejce "Duma Katalonii" straciła fotel lidera La Liga w wyniku straty punktów w meczu z Sevillą (zakończonego remisem 0:0).

Mecz z Athletic Bilbao również nie był łatwy dla drużyny z Katalonii. W 23. minucie Baskowie mogli wyjść na prowadzenie, ale Inaki Williams nie trafił czysto w piłkę i skończyło się na strachu.

W 54. minucie szansę na gola dla Barcelony zmarnował Antoine Griezmann, który nie wykorzystał dobrego podania Leo Messiego.

Inaczej było w 72. minucie - znów w roli asystującego był Messi, a wprowadzony z ławki Rakitić wykazał się lepszą skutecznością od Francuza i wpakował piłkę do siatki.

W 90. minucie Barcelona mogła podwyższyć prowadzenie ale piłka po strzale Ansu Fatiego zatrzymała się na słupku.