Ekstraklasa: Śląsk bliżej pucharów, Cracovia dalej

Śląsk Wrocław wygrał z Cracovią 3:2 w meczu 32. kolejki Ekstraklasy. Po tym meczu Śląsk do trzeciego miejsca w tabeli, gwarantującego grę w europejskich pucharach, traci już tylko punkt - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 26.06.2020 08:36 Publikacja: 26.06.2020 08:27

Z kolei Cracovia po porażce zajmuje dopiero siódme miejsce w grupie mistrzowskiej - i do podium traci już siedem "oczek" - relacjonuje Onet.

Bohaterem meczu był skrzydłowy Śląska, Przemysław Płacheta, który zdobył dwa gole i zapewnił trzy punkty gospodarzom.

W pierwszej połowie Śląsk, mimo kilku dobrych okazji, nie zdołał strzelić gola. Druga zaczęła się niespodziewanie od utraty bramki przez gospodarzy - po dośrodkowaniu Ivana Fiolicia z rzutu rożnego Rafael Lopes uwolnił się od opieki obrońcy i strzałem głową pokonał bramkarza Śląska.

W 60. minucie do wyrównania doprowadził Płacheta, który trafił do siatki po świetnym podaniu Roberta Picha.

W 62. minucie było już 2:1 - tym razem bramkarza Cracovii pokonał Erik Exposito - a asystę przy golu zaliczył Płacheta.

Płacheta podwyższył prowadzenie Śląska w 79. minucie.

Cracovia zdołała jeszcze zdobyć kontaktowego gola (znów strzelił go Lopes), ale na wyrównanie zabrakło czasu.