Strzelanie dla "Kolejorza" rozpoczął 21-letni Jakub Moder, który efektownym strzałem z pierwszej piłki po podaniu Tymoteusza Puchacza pokonał bramkarza Pogoni - relacjonuje Onet.

Moder miał swój udział także przy drugim golu - dzięki pressingowi wywalczył piłkę na połowie Pogoni, ta trafiła pod nogi Christiana Gytkjaera, a reprezentant Danii strzałem z ok. 25 metrów nie dał szans Dante Stipicy.

Tuż przed końcem I połowy dobrą sytuację do strzelenia gola miała Pogoń, ale Mickey van der Haart zdołał obronić strzał Tomasa Podstawskiego.

W 57. minucie było już 3:0 - akcję znów rozpoczął Moder, którego strzał odbił Stipica. Bramkarz Pogoni poradził sobie też z dobitką Bogdana Butki, ale przy kolejnej próbie - tym razem w wykonaniu Daniego Ramireza - był już bezradny.

Kropkę nad i postawił Jakub Kamiński, który wykorzystał podanie Ramireza i w sytuacji sam na sam pokonał Stipicę.