W podstawowym składzie Borussii wybiegł na murawę Łukasz Piszczek, który rozegrał cały mecz w barwach BVB. Z kolei Krzysztof Piątek zaczął mecz na ławce rezerwowych i pojawił się na murawie w 62. minucie, już przy stanie 1:0 dla gospodarzy - relacjonuje Onet.

Dla Herthy była to pierwsza porażka po przerwie w rozgrywkach Bundesligi spowodowanej epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Z kolei Borussia w piątym meczu po wznowieniu rozgrywek odniosła czwarte zwycięstwo (uległa jedynie Bayernowi).

Zwycięski gol padł w 58. minucie spotkania, po ładnej, zespołowej akcji BVB zakończonej trafieniem Cana.

Piątek po pojawieniu się na murawie nie zdołał poważnie zagrozić bramkarzowi rywali. W protokole sędziowskim zapisał się jedynie obejrzeniem żółtej kartki w 77. minucie.