fbTrack

Timo Werner goni Lewandowskiego, RB Lipsk goni Bayern

AFP
RB Lipsk wygrał z 1. FSV Mainz 5:0, a hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Timo Werner. Tym samym RB Lipsk znów jest trzeci w tabeli Bundesligi i traci siedem punktów do prowadzącego w tabeli Bayernu. Sam Werner zbliżył się z kolei w klasyfikacji strzelców do liderującego jej Lewandowskiego, do którego traci obecnie trzy trafienia - czytamy w Onecie.

Werner otworzył wynik meczu już w 11. minucie - napastnik RB Lipsk wykorzystał dogranie Konrada Laimera i zmieścił piłkę w bramce przy dalszym słupku - czytamy w Onecie.

Na 2:0 podwyższył Yussuf Poulsen, a trzeciego gola w pierwszej połowie zdobył Marcel Sabitzer. Do przerwy RB Lipsk pewnie prowadził 3:0.

W drugiej połowie dwa kolejne gole dorzucił Werner - najpierw wykończył efektowną akcję swojej drużyny, a w 75. minucie ustalił wynik wykorzystując błędy obrony gości z Mainz.

Tabelę strzelców Bundesligi otwiera Lewandowski z 27 golami. Timo Werner - z 24 trafieniami - jest drugi.