fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

UEFA rozważa wprowadzenie formatu Final Four w Lidze Mistrzów i Lidze Europy

AFP
W związku z trwającą pandemią koronawirusa UEFA zastanawia się nad możliwymi scenariuszami dokończenia rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy - podaje Onet. Pojawiła się m.in. propozycja rozegrania turniejów Final Four. Jeden z nich miałby się odbyć w Gdańsku.

Czterodniowy turniej, złożony z dwóch półfinałów i finału - tak może wyglądać tegoroczne zakończenie rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W przypadku Champions League areną zmagań miałby być w Stambuł. Najlepsi w Lidze Europy zmierzyliby się w tej samej formule w Gdańsku.

Spotkania europejskich pucharów w większości zostały przerwane na etapie 1/8 finału. Według europejskiej centrali mecze konieczne do wyłonienia półfinalistów miałyby być dokończone w normalnej formule, gdy tylko umożliwi to sytuacja. Wtedy najlepsze cztery drużyny Ligi Mistrzów i Ligi Europy zagrają dwa półfinały i finał w jednym mieście.

Pomysł ma być dyskutowany na specjalnym spotkaniu władz UEFA i właścicieli klubów wciąż biorących udział w rozgrywkach. Innym ważnym tematem ma być podczas tego spotkania dyskusja o przełożeniu Euro 2020 na grudzień lub na rok 2021. Oficjalnie decyzje w tej sprawie mają zapaść we wtorek 17 marca - podaje Onet.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA