fbTrack

Dwie asysty Klicha. Leeds na drodze do Premier League

Mateusz Klich zaliczył dwie asysty w wygranym 4:0 meczu Championship z Hull City - czytamy w Onecie. Na 10. kolejek przed końcem sezonu Leeds zajmuje drugie miejsce premiowane bezpośrednim awansem do Premier League. Nad trzecim w tabeli Fulham Leeds ma pięć punktów przewagi.

Leeds prowadziło od 5. minuty po golu Luke'a Aylinga. Na 2:0 na początku drugiej połowy podwyższył Pablo Hernandez, który wykorzystał podanie Heldera Costy - relacjonuje Onet.

Końcówka spotkania należała do duetu Mateusz Klich - Tyler Roberts - Polak dwa razy podawał, Walijczyk dwa razy pokonał bramkarza drużyny gospodarzy.

To czwarty kolejny mecz wygrany w Championship przez Leeds. "Pawie" dzięki wygranej tracą tylko oczko do prowadzącego w tabeli West Bromwich Albion, które w 36. kolejce przegrało u siebie z Wigan 0:1 (zawodnikiem WBA od niedawna jest Kamil Grosicki).