Ekstraklasa: Cracovia zatarła silnik

Wicelider przegrał drugi mecz w ciągu czterech dni. Derby Krakowa dla Wisły.

Aktualizacja: 03.03.2020 22:04 Publikacja: 03.03.2020 22:00

Trener Cracovii Michał Probierz

To już trzecia z rzędu porażka zespołu Michała Probierza (wcześniej z Piastem i Legią), pierwsza przed własną publicznością od września. Kto wie, czy nie najbardziej kosztowna.

Jeśli Legia pokona w środę Lechię w Gdańsku, powiększy przewagę nad Cracovią do dziewięciu punktów. Nawet w tak nieprzewidywalnej lidze jak polska to zaliczka pozwalająca poważnie myśleć o mistrzostwie.

Pierwsza bramka w Krakowie padła w 53. minucie. David Jablonsky sfaulował w polu karnym Davida Niepsuja, a jedenastkę wykorzystał Jakub Błaszczykowski. Na drugiego gola przyszło czekać kibicom równo 40 minut. Po dośrodkowaniu Macieja Sadloka wynik strzałem głową z bliska ustalił Hebert.

Trener Probierz wciąż czeka na zwycięstwo nad Wisłą na swoim stadionie, ale dziś większym zmartwieniem dla niego jest, jak zmotywować zawodników w kluczowym momencie sezonu, gdy tytuł zaczyna się oddalać.

Piłkarzy Wisły mobilizować nie trzeba. Utrzymanie w ekstraklasie to wystarczająca nagroda. Od grudnia drużyna Artura Skowronka nie przegrała meczu, dopiero w miniony weekend jej zwycięską serię zatrzymała imienniczka z Płocka (2:2). Wciąż jest szansa na grupę mistrzowską. Pięć kolejek przed końcem rundy zasadniczej Wisłę od górnej połówki tabeli dzieli pięć punktów.

25. kolejka ekstraklasy

Cracovia - Wisła Kraków 0:2 (J. Błaszczykowski 53, Hebert 90+3)
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:2 (P. Cibicki 53 - M. Makuszewski 34, A. Borysiuk 69)
Lech Poznań - Górnik Zabrze 4:1 (D. Ramirez 3, K. Jóźwiak 54, Ch. Gytkjaer 80 i 86 - P. Krawczyk 35)
Wisła Płock - Raków Częstochowa 0:2 (D. Michalski 9 - gol samobójczy, T. Petrasek 60)