fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Inwestor zastraszany z trybun. Legia wydała komunikat

Fotorzepa, Grzegorz Rutkowski
Podczas wczorajszego meczu Legii Warszawa z ŁKS-em Łódź na trybunach pojawił się transparent skierowany w stronę firmy, która jest zainteresowana zainwestowaniem w Polonię Warszawa. Władze Legii wydały komunikat w tej sprawie.

W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje, że firma Sii Polska chce zainwestować pieniądze w Polonię Warszawa. Utytułowany klub ma problemy finansowe, a pojawienie się nowego inwestora jest dla drużyny jednym ratunkiem.

Kibice Legii nie kryli w mediach społecznościowych, że nie podoba im się pomysł ratowania lokalnego rywala. W internecie zamieszczono szereg niepochlebnych opinii pod adresem firmy.

Kolejnym elementem był transparent, który pojawił się na trybunach podczas wczorajszego meczu z ŁKS-em. "Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje" - wywiesili kibice wicemistrzów Polski.

Do sprawy odniosły się dziś władze Legii Warszawa. "Stadion to miejsce rywalizacji sportowej a fundamentalną wartością sportu jest szacunek. To także jedna z najważniejszych wartości jakie wyznajemy w Legii Warszawa. Zawsze jednoznacznie krytycznie oceniamy wszelkie zachowania, które są sprzeczne z tą wartością. Dotyczy to również treści transparentów, który sporadycznie pojawiają się podczas meczów" - przekazano w oświadczeniu.

"Chcemy jednocześnie pokreślić, że transparenty wywieszane w czasie meczu przez jakiekolwiek grupy kibiców nie są stanowiskiem Legii, co więcej, zdarzały się przypadki, że były wymierzone we władze Klubu. Podobne zdarzenia mają regularnie miejsce również na innych stadionach w Polsce i w Europie, a Legia jest często wulgarnie obrażana podczas większości meczów wyjazdowych. Nie jest więc to z pewnością zjawisko, które dotyczy jednego klubu, choć Legia chce i stara się być wzorem pod wieloma względami, szczególnie w kwestiach bezpieczeństwa i odpowiedzialności społecznej. Dowodzimy tego w  w ostatnich latach mocno rozwijając m.in. poprzez Fundację Legii, wiele inicjatyw, których celem jest angażowanie społeczności legijnej w szeroko pojętą działalność dobroczynną i edukacyjną. Stadion Legii dzięki naszym tym i innym działaniom jest przyjazny dla dzieci i całych rodzin" - czytamy.

"Tym bardziej jesteśmy gotowi do rozmów na forum Ekstraklasy o tym w jaki sposób można jeszcze bardziej podnosić standardy na polskich stadionach. Odpowiadając na koniec na pojawiające się pytania o to, czy Legia Warszawa skieruje sprawę do organów ścigania informujemy, że zgodnie z przepisami Klub nie jest w tej sprawie stroną. Jednocześnie, jak zawsze w podobnych przypadkach, deklarujemy pełną współpracę z uprawnionymi służbami w możliwym zakresie" - informują władze klubu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA