fbTrack

Puchar Hiszpanii: Drugoligowiec zachował szansę na finał

AFP
Real Sociedad pokonał 2:1 grające w Segunda División (hiszpańska druga liga) CD Mirandes - czytamy w Onecie. Taki wynik przed rewanżem oznacza, że Mirandes wciąż zachowuje szansę na występ w wielkim finale - w rewanżu do awansu wystarczy tej ekipie wygrana 1:0 - czytamy w Onecie.

CD Mirandes w poprzednich rundach Pucharu Hiszpanii wyeliminował już pierwszoligowe: Celtę Vigo, Sevillę i Villarreal - przypomina Onet.

W meczu z Realem Sociedad, który w poprzedniej rundzie wyeliminował Real Madryt, drugoligowcy stracili gola już w 9. minucie - rzut karny wykorzystał wówczas Mikel Oyarzabal.

Jednak w 39. minucie, po golu Matheusa Aiasa, zespół CD Mirandes doprowadził do wyrównania.

Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla gospodarzy Martin Odegaard w 42. minucie. Norweg wypożyczony z Realu Madryt wykorzystał zamieszanie w polu karnym.