Piątek w 39. minucie podwyższył wynik spotkania na 2:0 dla Herthy - Polak pokonał bramkarza Schalke 04 finalizując płaskim strzałem kontrę swojej drużyny - relacjonuje Onet.

Dla Piątka, który trafił do Herthy z Milanu, był to drugi występ w drużynie z Berlina, pierwszy od pierwszej minuty. Kilka dni temu Piątek zadebiutował w Bundeslidze w meczu, w którym rywalem Herthy również było Schalke. Tamto spotkanie skończyło się wynikiem 0:0.

Tym razem Hertha szybko wyszła na prowadzenie po golu Pascala Koepke w 12. minucie. Potem podwyższył Piątek i aż do 76. minuty wydawało się, że ekipa ze stolicy Niemiec bezproblemowo zapewni sobie awans do ćwierćfinału.

Jednak w 76. minucie po fatalnym błędzie bramkarza Herthy, który przepuścił piłkę między rękami, gola kontaktowego dla Schalke 04 zdobył Daniel Caligiuri. W 82. minucie do wyrównania doprowadził Amine Hart.

Losy meczu rozstrzygnęła dogrywka - na pięć minut przed jej końcem Benito Raman w sytuacji sam na sam z bramkarzem pokonał golkipera Herthy i zapewnił swojej drużynie awans do ćwierćfinału.