Sześć bramek w derbach Mediolanu. Niesamowity finisz Interu

Inter Mediolan pokonał AC Milan 4:2, choć to goście do przerwy prowadzili dwiema bramkami. W pierwszej połowie błysnął Zlatan Ibrahimović, w drugiej - drużyna gospodarzy - informuje Onet.

Aktualizacja: 09.02.2020 22:38 Publikacja: 09.02.2020 22:21

W tym sezonie Inter walczy o mistrzostwo, Milan zajmuje miejsce w środku tabeli. Do zespołu Stefano Pioliego wrócił Zlatan Ibrahimovic, z klubem pożegnał się natomiast Krzysztof Piątek, który przeszedł do Herthy - przypomina Onet.

Derby Mediolanu lepiej zaczęli piłkarze Milanu. W 9. minucie Inter od utraty bramki po strzale Hakana Calhanoglu uratował słupek. Później okazje mieli nominalni gospodarze, ale dobrze spisywał się Gianluigi Donnarumma.

W 40. minucie Ibrahimovic głową zagrał do wbiegającego Ante Rebicia, a Chorwat strzałem z bliska otworzył wynik spotkania. Po chwili Szwed do asysty dołożył bramkę, pokonując Daniele Padelliego głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Inter schodził na przerwę przegrywając 0:2.

Po przerwie podopieczni Antonio Conte grali już znacznie lepiej i szybko zdobyli bramkę kontaktową. W 51. minucie Antonio Candreva zagrywał w pole karne, zablokowana przez obrońcę piłka spadła wprost pod nogi nadbiegającego Marcelo Brozovicia. Chorwat huknął z woleja i Donnarumma musiał wyjmować piłkę z siatki.

90 sekund później było już 2:2. Alexis Sánchez wygrał z bramkarzem wyścig do dalekiego podania, po czym natychmiast obrócił się i wycofał futbolówkę na środek pola karnego. Tam czekał Matías Vecino, który strzałem z pierwszej piłki uszczęśliwił kibiców Interu.

Remis nie zadowalał gospodarzy, którzy wciąż atakowali. W 70. minucie kapitalną główką po rzucie rożnym popisał się Stefan de Vrij i Inter objął prowadzenie. Osiem minut później kropkę nad i mógł postawić Christian Eriksen, ale piłka po jego atomowym uderzeniu z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki.

W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Romelu Lukaku, celnie główkując z pięciu metrów po podaniu z prawej strony.

Dzięki wygranej Inter z 54 pkt. awansował na pierwsze miejsce w tabeli Serie A. Tuż za nim są Juventus (54 pkt.) i Lazio (53). Z 32 punktami AC Milan jest dziesiąty.

Inter Mediolan - AC Milan 4:2 (0:2)
Bramki: Brozovic ('51), Vecino ('53), de Vrij ('70), Lukaku ('90+3) - Rebić ('41), Ibrahimovic ('45)