Puchar Włoch: Napoli w półfinale. Asysta Zielińskiego

Napoli wygrało 1:0 z Lazio Rzym w ćwierćfinale Pucharu Włoch i zapewniło sobie awans do półfinału - czytamy w Onecie. 90. minut w barwach Napoli rozegrali Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik - ten pierwszy zaliczył asystę przy zwycięskiej bramce.

Aktualizacja: 22.01.2020 05:58 Publikacja: 22.01.2020 05:48

Gola na wagę awansu do półfinału już w 2. minucie zdobył Lorenzo Insigne, któremu asystował Zieliński - relacjonuje Onet.

Chwilę później mogło być jednak 1:1 - sędzia podyktował bowiem karnego dla Lazio po faulu Elseida Hysaja na Felipe Caicedo. "Jedenastki" nie wykorzystał jednak Ciro Immobile, najskuteczniejszy w tym sezonie napastnik Serie A, który fatalnie przestrzelił.

W 19. minucie z boiska wyrzucony został Hysaj - i Napoli musiało grać w dziesiątkę. Chwilę później czerwoną kartkę zobaczył Lucas Leiva z Lazio, który wyleciał z boiska za kłótnię z arbitrem po obejrzeniu żółtej kartki.

Arkadiusz Milik mógł zdobyć gola w 71. minucie, ale po jego strzale głową piłka zatrzymała się na linii bramkowej.

W końcówce meczu Milik mógł też zaliczyć asystę - ale po jego podaniu Marco Rui trafił w słupek.

W półfinale Napoli zagra ze zwycięzcą meczu Inter Mediolan - Fiorentina.