Haaland podbija Bundesligę: Pięć goli w 59 minut

19-letni Norweg Erling Haaland, ktory zimą przeszedł z RB Salzburg do Borussii Dortmund w swoim drugim meczu w niemieckie Bundeslidze zdobył swoje bramki numer cztery i pięć w tych rozgrywkach, a Borussia wygrała z FC Koeln aż 5:1 - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 25.01.2020 07:29 Publikacja: 25.01.2020 07:16

Borussia od początku nie pozostawiła złudzeń rywalom co do tego, kto jest lepszą drużyną. Na prowadzenie wyszła już w 1. minucie - Raphael Guerreiro wykorzystał podanie Jadona Sancho i strzałem po ziemi otworzył wynik spotkania - relacjonuje Onet.

W 29. minucie nieustannie nacierająca na bramkę gości z Kolonii Borussia prowadziła już 2:0. Świetnie dysponowany tego dnia Mats Hummels (wcześniej po rzucie rożnym sam był bliski gola - uderzona przez niego piłka trafiła w poprzeczkę) obsłużył świetnym podaniem Marco Reusa, który strzałem z dystansu pokonał bramkarza Kolonii.

Na 3:0 podwyższył tuż po przerwie Jadon Sancho, któremu asystował Reus.

W 64. minucie swojego gola zdobyli goście - efektownym uderzeniem z woleja popisał się Mark Uth.

Chwilę później na murawie pojawił się Haaland, który zastąpił Thorgana Hazarda. Norweg, który w debiucie w zaledwie 34. minuty strzelił trzy gole tym razem - w 25 minut - zdążył trafić do bramki rywali dwa razy. W 77. minucie wykorzystał zamieszanie pod bramką gości i strzelił gola na 4:1, a w 87. minucie popisał się szybkością, wygrał pojedynek biegowy z obrońcami, doszedł do prostopadłego podania i - po minięciu bramkarza - strzałem z ostrego kąta ustalił wynik spotkania.

Borussia dzięki wygranej awansowała na trzecie miejsce w tabeli Bundesligi. Z kolei Haaland po zaledwie dwóch meczach, w których spędził na boisku łącznie 59 minut, ma już na koncie pięć goli.

2 / 3
Hiszpańskie media po Real - Barcelona. "To wstyd dla świata futbolu"
El Clasico. Wygrana Realu i wielka kontrowersja, trudny wieczór Roberta Lewandowskiego
PKO BP Ekstraklasa. Legia - Śląsk: Remis w Warszawie to radość w Białymstoku