Bundesliga: Trzy gole Haalanda w debiucie

19-letni Norweg Erling Braut Haaland zadebiutował w 18. kolejce Bundesligi w barwach Borussii Dortmund. Haaland pojawił się na murawie w 56. minucie, zmieniając Łukasza Piszczka - i w nieco ponad pół godziny przywitał się z kibicami w Bundeslidze hattrickiem - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 18.01.2020 17:32 Publikacja: 18.01.2020 17:21

Haaland, były piłkarz RB Salzburg wszedł na boisko, gdy jego drużyna przegrywała z FC Augsburg 1:3 - czytamy w Onecie.

Pierwszego gola w meczu zdobył w 34. minucie Florian Niederlechner. Na 2:0 dla drużyny z Augsburga podwyższył tuż po przerwie Marco Richter. Chwilę później Borussia Dortmund za sprawą Juliana Brandta zdobyła kontaktowego gola. Jednak w 55. minucie do siatki znów trafił Niederlechner - i Borussia znalazła się w opałach.

Wtedy z boiska zszedł Piszczek, w miejsce którego na murawie pojawił się 19-letni Haaland. Już trzy minuty później Norweg zdobył swoją pierwszą bramkę w niemieckiej Bundeslidze - asystę przy tym golu zaliczył Jadon Sancho.

To właśnie Sancho doprowadził do remisu dwie minuty po golu Haalanda (świetnym podaniem przy golu Sancho popisał się Mats Hummels).

Prowadzenie Borussii zapewnił Haaland w 70. minucie. Dziewięć minut później Norweg miał już na swoim koncie hattricka - po podaniu Reusa pokonał w sytuacji sam na sam bramkarza gospodarzy.