Bednarek otworzył wynik spotkania w 15. minucie - w zamieszaniu w polu karnym wykazał się największą przytomnością umysłu i pokonał Ruia Patricio - czytamy w Onecie.

To pierwszy gol Bednarka w sezonie 2019/2020 w Premier League i drugi w historii ligowych występów dla Southampton. Tym samym Bednarek został najskuteczniejszym Polakiem w historii Premier League - przed nim na listę strzelców - po jednym razie - wpisali sie tylko Robert Warzycha (w 1992 roku) i Marcin Wasilewski (w 2015 roku).

W 35. minucie było już 2:0 dla "Świętych" - tym razem gola zdobył Shane Long.

Druga połowa należała jednak do "Wilków". Najpierw Bednarek dał się ograć Adamowi Traore, do dośrodkowania w polu karnym "Świętych" doszedł Pedro Neto, który opanował piłkę i zdobył gola. Potem w głównej roli wystąpił Raul Jimenez, który dwa razy pokonał bramkarza gospodarzy. Przy drugim golu Jimeneza Bednarek znów dał się ograć Traore.

Punkty w 23. kolejce Premier League nieoczekiwanie stracił Manchester City, który tylko zremisował 2:2 z Crystal Palace. Manchester City zdołał wprawdzie - za sprawą dwóch goli Sergio Aguero - wyjść na prowadzenie po utracie gola w 39. minucie - ale w 90. minucie Crystal Palace doprowadziło do remisu za sprawą... pomocnika Manchesteru City Fernandinho, który skierował piłkę do własnej bramki.