Gole dla Manchesteru City zdobywali Ołeksandr Zinczenko, Sergio Aguero i Phil Foden oraz zawodnik ekipy gości Taylor Hardwood-Bells, od którego piłka odbiła się po strzale Johna Stonesa. Port Vale jedynego gola zdobyło w 35. minucie - przy stanie 1:0 dla mistrzów Anglii - jego autorem był Tom Pope - czytamy w Onecie.

W meczu Manchesteru United z Wolverhampton obie, grające na co dzień w Premier League ekipy miały swoje szanse - najlepsze zmarnowali Marcus Rashford dla United (w 70. minucie trafił w poprzeczkę) i Raul Jimenez dla "Wilków" (w 81. minucie jego strzał trafił w słupek).

Do 1/16 finału Pucharu Anglii awansował Leicester, po wygranej 2:0 z Wigan i Bornemouth, które wygrało 4:0 z Luton Town. W kolejnej fazie Pucharu Anglii zagrają też m.in. ekipy Southampton ("Święci" wygrali 2:0 z Huddersfield, Jan Bednarek tym razem nie znalazł się w kadrze meczowej swojego zespołu - zauważa Onet) oraz Hull City, które na wyjeździe pokonało 3:2 Rotherham (Kamil Grosicki z Hull City pojawił się na murawie w 61. minucie).