Stadion San Paolo. 78. minuta meczu z Genk. Napoli prowadzi już 4:0, a schodzącego z boiska Arkadiusza Milika żegnają głośne brawa i aplauz publiczności. Trudno sobie wyobrazić lepszy powrót po kontuzji.

Milik odpalił strzelbę już w trzeciej minucie, wykorzystując fatalny błąd bramkarza rywali. W 26. minucie trafił z bliska po podaniu Giovanniego di Lorenzo, a jeszcze przed przerwą podszedł do rzutu karnego i bez problemów skompletował hat tricka - pierwszego w barwach Napoli. To były też jego pierwsze gole w Champions League od ponad dwóch lat. Przyczynił się do najwyższego zwycięstwa drużyny w LM i być może uratował głowę Carlo Ancelottiego.

Napoli w fazie pucharowej zagra po raz trzeci. W 2012 roku odpadło w 1/8 finału po dogrywce z Chelsea, pięć lat później na tym samym etapie zostało wyeliminowane przez Real. Kolejnego przeciwnika pozna po poniedziałkowym losowaniu.

Zespół Milika i Piotra Zielińskiego (z Genk grał do 72. minuty) rozstawiony nie będzie, bo grupę E po zwycięstwie 2:0 w Salzburgu wygrał Liverpool. Obrońcy trofeum załatwili sprawę w minutę. Błędy Red Bulla wykorzystali Naby Keita i Mohamed Salah.