Liga Mistrzów: Awans Liverpoolu. 17-latek wyeliminował Inter

Triumfator poprzedniej edycji Ligi Mistrzów - Liverpool zapewnił sobie awans do fazy pucharowej turnieju. Wiosną w Lidze Europy zagra Inter, który na własnym stadionie przegrał dziś z Barceloną.

Aktualizacja: 10.12.2019 23:10 Publikacja: 10.12.2019 22:49

W meczu grupy E Liverpool pokonał Salzburg 2:0 i obok Napoli awansował do dalszej fazy turnieju. W drużynie z Neapolu świetny mecz rozegrał Arkadiusz Milik, który strzelił 3 bramki w spotkaniu z Genk (4:0).

Do dalszej fazy awansowały z grupy H zespoły Valencii i Chelsea, które dziś wygrały swoje spotkania. Hiszpanie wygrali na wyjeździe z Ajaxem 1:0, a Anglicy pokonali u siebie Lille 2:1. Ajax wiosną wystąpi w Lidze Europy.

Z awansu cieszą się również RB Lipsk i Lyon. Spotkanie między tymi zespołami zakończyło się remisem 2:2. Benfica, która pokonała dziś Zenit 3:0. Dla drużyny z Rosji było to pożegnanie z europejskimi rozgrywkami w tym sezonie.

Do ostatnich minut ważyły się losy awansu drużyn z grupy F. W grze przed ostatnią kolejką pewna była tylko Barcelona, w grze pozostawały Inter Mediolan i Borussia Dortmund. Do 86. minuty drużyna Łukasza Piszczka zajmowała w tabeli trzecie miejsce. Niemcy prowadzili ze Slavią Praga 2:1, a w Mediolanie utrzymywał się remis 1:1. Wtedy z Włoch nadeszła dobra informacja. Bramkę dla Barcelony strzelił 17-letni Ansu Fati, co spychało Inter na trzecią pozycję.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a Fati został najmłodszym strzelcem bramki w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Piłkarz z Gwinei-Bissau skończył dziś 17 lat i 40 dni.

Wyniki spotkań:

RB Salzburg - Liverpool 0:2 (0:0)
SSC Napoli - KRC Genk 4:0 (3:0)

Inter Mediolan - FC Barcelona 1:2 (1:1)
Borussia Dortmund - Slavia Praga 2:1 (1:1)

Benfica Lizbona - Zenit St. Petersburg 3:0 (0:0)
Olympique Lyon - RB Lipsk 2:2 (0:2)

Ajax Amsterdam - Valencia 0:1 (0:1)
Chelsea Londyn - Lille 2:1 (2:0)

2 / 3
Wygrać i zapomnieć o nieudanych eliminacjach. Lewandowski gotów na baraże z Estonią
Robert Lewandowski przed barażami o Euro 2024: wierzę, że awansujemy