Bohaterem meczu został Lionel Messi, który w 86. minucie, po dwójkowej akcji z Luisem Suarezem, strzałem przy słupku zapewnił wygraną "Dumie Katalonii" - relacjonuje Onet.

Spotkanie z 1 grudnia było wielkim powrotem do Madrytu Antoine'a Griezmanna, byłej gwiazdy Atletico, obecnie zawodnika Barcelony. Griezmann w drugiej połowie miał okazję na strzelenie gola, ale jego strzał z woleja przeleciał wysoko nad bramką.

Przed zdobyciem gola przez Messiego obie drużyny miały swoje okazje - już w 7. minucie piłka trafiła w słupek bramki Barcelony, z kolei w końcówce I połowy Gerard Pique trafił w poprzeczkę bramki bronionej przez Jana Oblaka.

W innym niedzielnym meczu Sevilla umocniła się na podium La Liga wygrywając z Leganes 1:0 po bramce Diego Carlosa.