Serie A: Szczęsny obronił karnego, Juventus przegrał

Juventus Turyn nie odzyskał pozycji lidera Serie A. Choć Cristiano Ronaldo zdobył bramkę, a Wojciech Szczęsny obronił rzut karny, Stara Dama przegrała na wyjeździe z Lazio 1:3 - pisze Onet.

Aktualizacja: 07.12.2019 22:41 Publikacja: 07.12.2019 21:57

W piątek Inter bezbramkowo zremisował u siebie z Romą, dzięki czemu Juventus mógł w sobotę wrócić na pierwsze miejsce w tabeli. By tak się stało, podopieczni Maurizio Sarriego musieli wywalczyć w Rzymie komplet punktów - przypomina Onet.

Na początku meczu oba zespoły przeprowadziły składne akcje. Z dobrej strony pokazali się Cristiano Ronaldo i Ciro Immobile, bramki jednak nie padły. W 25. minucie wynik otworzył Ronaldo, który wykorzystał dogranie po ziemi od Rodrigo Bentancura. To pierwszy od października gol z gry gwiazdy reprezentacji Portugalii.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy gospodarze wyrównali. Wrzutkę Luisa Alberto strzałem głową na bramkę zamienił Luiz Felipe. Wojciech Szczęsny był bez szans.

W 59. minucie sytuacja Juventusu znacznie się pogorszyła. Wychodzący na czystą pozycję Manuel Lazzari został sfaulowany przez Juana Cuadrado. Gracz Starej Damy obejrzał za to zagranie czerwoną kartkę i goście kończyli mecz w dziesiątkę. Lazio wykorzystało grę w przewadze w 74. minucie - bramkę zdobył Sergej Milinković-Savić.

Kilka minut później mogło być już po meczu. Szczęsny faulował w polu karnym Joaquina Correę, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Immobile. Polak wyczul intencje najlepszego strzelca Serie A i Juventus pozostał w grze.

Piłkarze Sarriego nie zdołali doprowadzić do remisu, a w piątej minucie doliczonego czasu gry otrzymali decydujący cios. Po kontrze Lazio w sytuacji sam na sam strzelał Lazzari - Szczęsny obronił, ale wobec dobitki Felipe Caicedo Polak był bezradny.

W tabeli Serie A po 15. kolejkach prowadzi Inter (38 pkt.) przed Juventusem (36 pkt.) i Lazio (33 pkt.).

S.S. Lazio - Juventus FC 3:1 (1:1)
Bramki: Felipe (45+1), Milinković-Savić (74), Caicedo (90+5) - Ronaldo (25)
Czerwona kartka: Cuadrado (70)

2 / 3
Hiszpańskie media po Real - Barcelona. "To wstyd dla świata futbolu"
El Clasico. Wygrana Realu i wielka kontrowersja, trudny wieczór Roberta Lewandowskiego