Przełamanie Lecha Poznań, koniec passy Piasta Gliwice

W spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Piasta Gliwice 3:0, przerywając mistrzom Polski serię meczów bez porażki. Christian Gytkjaer przekroczył liczbę 50 bramek dla Kolejorza - informuje Onet.

Publikacja: 23.11.2019 08:33

Piłkarze Lecha Poznań przystępowali do piątkowego meczu PKO Ekstraklasy po dwóch remisach i dwóch porażkach. Z kolei Piast Gliwice, biorąc pod uwagę także rywalizację w Totolotek Pucharze Polski, mógł się pochwalić serią dziewięciu meczów bez porażki - przypomina Onet.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Lecha. W 3. minucie uderzał Christian Gytkjaer, ale posłał piłkę obok słupka. W 10. minucie Duńczyk miał szansę na asystę, jednak Darko Jevtić nie wykorzystał jego podania, niecelnie uderzając sprzed pola karnego.

Chwilę później po błędzie Karlo Muhara przed polem karnym okazję do strzelenia bramki mieli goście. Strzał Sebastiana Milewskiego obronił Mickey van der Hart.

Pierwsza bramka meczu padła w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Piotr Malarczyk sfaulował w polu karnym Pedro Tibę. Rzut karny na swą 50 bramkę w barwach Lecha zamienił Gytjaer.

Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 56. minucie, uderzając głową po świetnym dośrodkowaniu Wołodymira Kostewycza z lewej strony.

Mistrzowie Polski mieli szanse na zdobycie bramki kontaktowej, jednak brakowało im dokładności, dobrze między słupkami spisywał się też van der Hart. W doliczonym czasie gry gości po świetnym podaniu od Tiby dobił Joao Amaral.

Po porażce Piast Gliwice pozostaje wiceliderem PKO Ekstraklasy, Lech Poznań jest na siódmym miejscu.

Lech Poznań - Piast Gliwice 3:0 (1:0)
Bramki: Christian Gytkjaer (45 - karny, 56), Joao Amaral (90)